O mydle

Trochę o naszych mydłach…

Produkcja mydła to długotrwały proces. Wszystkie nasze mydła wytwarzane są ręcznie metodą na zimno, która polega na zmydleniu tłuszczy w możliwie jak najniższej temperaturze aby zachować jak najlepsze właściwości kosmetyczne olei i maseł. Każde mydło zanim trafi do sprzedaży musi leżakować od 6 do 8 tygodni. Leżakowanie jest niezbędne  aby w pełni przeszedł proces saponifikacji, czyli proces zmydlania tłuszczy. 

Nie produkujemy na masową skalę, lecz w niewielkich partiach, przywiązując ogromna wagę do jakości naszych wyrobów. Nasze mydła w odróżnieniu od tanich mydeł sklepowych nie zawierają żadnych chemicznych ulepszaczy, ani konserwantów. Nie są pozbawiane gliceryny, która jest naturalnym składnikiem powstającym w wyniku zmydlania tłuszczy roślinnych. Mydła komercyjne najczęściej pozbawiane są gliceryny roślinnej, gdyż jest ona bardzo cennym surowcem kosmetycznym,  a w jej  miejsce dodaje się glicerynę syntetyczną. 

Ogromną wagę przywiązujemy do jakości surowców, z których wykonane są nasze mydła, ponieważ uważamy, że nie da się zrobić dobrego mydła z kiepskich składników. Więcej o każdym z naszych surowców i jego właściwościach można przeczytać w zakładce "z czego zrobione są nasze mydła". 

Mydła naturalne posiadają dużą ilość gliceryny roślinnej, która bardzo chłonie wilgoć i dlatego, aby mydło dłużej służyło zalecamy używanie mydelniczki z odpływem lub dokładne osuszanie mydła po myciu. Gliceryna jest produktem powstającym w procesie zmydlania tłuszczy i posiada właściwości zmiękczające skórę. Wszystkie nasze mydła są wytwarzane ręcznie i dlatego mogą różnić się od siebie w niewielkim stopniu. Nasze kosmetyki zawierają surowce pochodzenia naturalnego, które mogą uczulać. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych należy zaprzestać używania. Wszystkie przypadki wystąpienia reakcji alergicznych  prosimy zgłaszać pod adresem:  karitekaritee@gmail.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl